Ebart Lab
Drugi o nama
Senzacija na startu: Krunićeva izbacila sedmu na svetu!
29. Avgust 2017. godine
Srpska teniserka Aleksandra Krunić savladala je u prvom kolu US Opena Britanku Džoanu Kontu, sedmu igračicu sveta, rezultatom 4:6, 6:3, 6:4,
runićeva je posle dva sata i 18 minuta igre posle preokreta trijumfovala protiv favorizovane protivnice.

Krunićeva, 78. teniserka na WTA listi, u drugom koju US Opena igraće protiv pobednice meča u kojem se sastaju Šveđanka Johana Larson i Ajla Tomljanović iz Hrvatske.

Prvi set obeležili su brejkovi, bilo ih je ukupno pet, a jedan više napravila je Konta.

Veliki broj brejk prilika vidjen je i u drugom setu, ali za razliku od prvog, samo jedan brejk. Njega je napravila srpska teniserka u osmom gemu i to je bilo sasvim dovoljno za izjednačenje u setovima.

Teniserke su veliku borbu vodile i u trećem setu, Krunićeva je igrala hrabro i koristila svaku priliku. Na početku seta su i Konta i Krunićeva po jednom oduzele servis protivnici, a srpska teniserka je odlučujući napravila u sedmom gemu.

Ona je tu prednost sačuvala do kraja ne dozvolivši Britanki da je ugrozi.