Ebart Lab
Drugi o nama
Trijumfalan povratak Viktora Troickog tenisu!
22. Jul 2014. godine
Viktor Troicki se pobedom vratio na teniske terene posle jednogodišnje suspenzije! U prvom kolu turnira u švajcarskom Gštadu, na koji je došao tek uz pomoć specijalne pozivnice organizatora, jer je previše nisko (847. mesto) plasiran na ATP listi, savladao je 47. igrača sveta, Austrijanca Dominika Tijema, sa 7:6(4), 6:4.
Viktor je dobro počeo svoj debitantski nastup u 2014, jer je uvodni gem, na sopstvene servise, osvojio bez izgubljenog poena, ali su odmah zatim počeli problemi.

Tijem, 47. na ATP listi, je uz jedan brejk osvojio tri gema u nizu i poveo protiv rivala iz Srbije sa 3:1 u njihovom prvom međusobnom susretu.

U narednim gemovima serveri su bili sigurni, protivniku nisu dozvolili ni šansu za brejk, pa je rezultat posle sedam odigranih gemova bio 4:3 za Austrijanca, koji je tada poklekao. Viktor je osvojio njegov servis-gem i izjednačio, pa je set ušao u neizvesnu završnicu.

Troicki se potom razigrao, na svoj servis nije rivalu dozvolio ni poen, a na servis Tijema imao je 15:40. Uzvratio je tada osmi nosilac na turniru, odbranio je tri set lopte Srbina i ponovo poravnao rezultat - 5:5.

Naš igrač je bio na poen do seta, a onda na ivici propasti i nazad u sledeća dva gema. Na svoj servis u jedanaestom gemu prokockao je prednost 40:15, potom spasao dve brejk lopte ali nije uspeo i treću.

Onda je na Tijemov servis poveo sa 0:30, zatim dozvolio Austrijancu da izjednači, ali je ponovo Troicki osvojio dva vezana poena i tako izborio taj brejk - 6:6.

U njemu je Tijem prvi došao do prednosti, pošto je uzeo našem teniseru drugi servis, ali Viktor je odigrao odličnu završnicu taj brejka i zaostatak od 3:4 je sa četiri vezana poena pretvorio u prednost u setovima.

Furiozno je Troicki počeo drugu deonicu, svom protivniku koji je servirao dozvolio je samo jedan poen te je odmah napravio brejk, a kada je napravio i drugi, za 5:2, činilo se da će priča biti završena za nekoliko minuta. Ipak, kada je Viktor servirao za trijumf, austrijski suparnik je zaigrao sjajno, došao do tri vezane brejk lopte i treću iskoristio, pa je neizvesnost produžena.

Ne i zadugo, jer je posle ukupno 95 minuta borbe Troicki zadržao prednost brejka i, osvojivši i drugi set, ostvario pobedu na svom povratku u tenis.

Priliku za drugu će imati u drugom kolu, u kome će se sastati sa pobednikom meča između Kazahstanca Andreja Golubjeva i Španca koji je prebrodio kvalifikacije, Iniga Servantesa.