Sjajna Aleksandra u trećem kolu!
02. Jul 2015. godine
Srpska teniserka Aleksandra Krunić plasirala se u treće kolo Vimbldona sjajnom pobedom protiv Sare Erani.
Krunićeva je pobedila iskusnu Italijanku sa 2-1, po setov ima 6:3, 6:7, 6:2.

Ništa početkom meča nije nagoveštavalo trijumf Krunićeve. Erani je uz dva brejka povela sa 3:0, ali je od tog trenutka usledila furiozna serija od šest dobijenih gemova srpske teniserke.

Imala je Aleksandra i u drugom setu brejk prednosti, ali se Erani vratila i u taj-brejku je izborila treći set. To nije pokolebalo Krunićevu koja je u trećem setu preuzela kontrolu i sjajnom igrom je prošla u treće kolo gde je čeka nekadašnja prva teniserka sveta i šampionka Vimbldona Venus Vilijams.

Tok meča:

Iskusna Italijanka mnogo bolje je otvorila duel. Odmah na startu je napravila dva brejka i brzo je pvoela sa 3:0. Aleksandra nije pala, nastavila je da se bori i odmah se vratila u meč.

Dobila je četiri vezana gema, vratila je oba brejka i povela je sa 4:3. U osmom gemu srpska teniserka je imala 0:30, Italijanka je stigla do gem lopte, ali nije zaustavila seriju Krunićeve.

Srpska teniserka igrala je sjajno, napravila je novi brejk, a onda je dobivši šesti uzastopni gem rešila prvi set u svoju korist - 6:3.

Drugi set počeo je sigurnim servisima na obe strane. U četvrtom gemu Krunićeva je spasla dve vezane brejk lopte i već u sledećem gemu je iskoristila psihološku prednost napravivši novi brejk - 3:2. Već u sledećem gemu Erani je vratila brejk bez izgubljenog poena.

Aleksandra nije odustajala, a veliku šansu propustila je u devetom gemu, pri rezultatu 4:4. Imala je dve vezane brejk šanse, ali se Erani provukla i povela je sa 5:4. Imala je Italijanka set loptu u 10. gemu, ali Krunićeva se pre svega dobrim servisima izvukla i izjednačila je na 5:5.

Nije bilo brejka ni u preostala dva gema, a taj-brejk je bolje počela Italijanka koja je brzo povela sa 4-1. Ispostavilo se da je ta prednost bila dovoljna, pošto je Erani dobila taj-brejk sa 7:2.

Prva je do brejka u trećem setu stigla Aleksandra u drugom gemu, ali je odmah ispustila tu prednost. Srpska teniserka je nastavila sa hrabrom igrom, odmah je napravila još jedan brejk i ovoga puta ga i potvrdila za vođstvo od 4:1.

Erani je smanjila na 4:2, imala je brejk šansu u sedmom gemu, ali su usledili sjajni servisi Aleksandre koja je povela sa 5:2. Već u narednom gemu Aleksandra je završila posao iskoristivši treću meč loptu.