Ebart Lab
Drugi o nama
Zvezda prošla Valetu i zabrinula navijače
20. Jul 2016. godine
Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Valetu na stadionu ’Rajko Mitić’ sa 2:1 i plasirali su se u 3. kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.
Srpski šampion je dalje prošao sa ukupnih 4:2 posle identičnog trijumfa pre nedelju dana na Malti, ali će u narednom kolu morati da zaigra mnogo bolje.

Ekipa Miodraga Božovića mučila se pred 30.000 gledalaca sa šampionom Malte i ponovo je preokretom stigla do pobede.

Gosti su stigli do ranog vođstva golom Karuane u 11. minutu i ponovo je bilo vidljivo da crveno-beli ogromnih problema imaju u odbrani, iako je umesto Lukovića igrao Rendulić.

U nekoliko navrata gosti su otkrivali mane Zvezde u odbrani opasnim kontrama, ali nisu imali dovoljan kvalitet da to i iskoriste.

Zvezda je izjednačila fantastičnim golom Donalda u 30. minutu, da bi kapiten Aleksandar Katai, koji je i na ovoj utakmici bio najbolji pojedinac, doneo preokret 15 minuta pre kraja.

Još jednom je bila očigledna neuigranost šampiona Srbije koji će morati da odigra mnogo bolje ako uopšte želi da igra ravnopravno sa Ludogorecom koji je lako prošao ekipu Mladosti iz Podgorice.

Prva utakmica 3. runde kvalifikacija za Ligu šampiona biće odigrana 26. ili 27. jula u Razgradu, a revanš se igra u Beogradu 2. ili 3. avgusta.