Ebart Lab
Drugi o nama
Zlatni Davor Štefanek
17. Avgust 2016. godine
Srpski rvač Davor Štefanek osvojio je zlatnu medalju u kategoriji do 66 kilograma grčko-rimskim stilom na Olimpijskim igrama u Riju.
Štefanek je u finalu pobedio Jermena Migrana Arutunjana. Meč je završen rezultatom 1:1, ali je srpski rvač slavio jer je poslednji uzeo poen.

Subotičanin Štefanek je tako doneo najsjajniju prvu medalju Srbiji u Riju, a ovo je ukupno drugo zlato za našu zemlju na Igrama posle trijumfa Milice Mandić pre četiri godine u Londonu.

To je, inače, i prva medalja za srpsko rvanje posle 32 godine, odnosno prvo zlato posle 40 godina. Sjajni srpski as, prvak sveta iz 2014. godine, maestralno je odradio nastup u Riju.

Počeo je ubedljivom pobedom na startu protiv Japanca Tomohira Inouea 9:0, potom je u četvrtfinalu savladao aktuelnog prvaka sveta Nemca Franka Šteblera 6:2, da bi u polufinalu tuširao Šmagija Bolkvadzea 7:0.