Ebart Lab
Drugi o nama
Novogodišnji poklon: Zvezda srušila prvaka Evrope!
30. Decembar 2016. godine
Košarkaši Crvene zvezde okončali su godinu punu velikih rezultata čudesnom pobedom protiv prvaka Evrope!
Ekipa Dejana Radonjića je odigrala još jedan fantastičan meč i pobedila je pred više od 18.000 navijača u Kombank areni CSKA u 15. kolu Evrolige rezultatom 78:67

Od početka do kraja utakmice Zvezda je u potpunosti nadigrala ubedljivo najjači tim Evrope koji nijednom nije vodio. U istom ritmu u kojem je srušila Real Madrid i Makabi, Zvezda je otvorila duel sa CSKA i do kraja je uspela da odbije sve nalete gostiju.

Koliko je Zvezda od starta igrala dobro pokazuje i podatak da je Dimitris Itudis već posle četiri minuta promenio kompletnu petorku. Počelo je sa 13:0, posle 10 minuta je bilo 27:14, pa su velike zvezde poput Teodosića, De Koloa, Hajnsa i ostalih igrača CSKA delovale pogubljeno u pojedinim trenucima pokušavajući da isprate ritam crveno-belih.

CSKA je u nekoliko navrata pokušao da se vrati u meč, ali Zvezda je imala odgovor za sve i na kraju je ostvarila najveću pobedu od kada je na klupi trener Dejan Radonjić.

Ognjen Kuzmić odigrao je briljantno, posebno je bio dobar u drugom poluvremenu kada je bilo najpotrebnije, a završio je sa 16 poena i 10 skokova. Dženkins ga je pratio sa 11 poena (sve u prvom delu), 3 skoka, 6 asistencija i neverovatnih 6 ukradenih lopti.

Simonović je dodao 14 poena i 3 skoka, a Volters se probudio u poslednjoj deonici i prelomio je meč sa 9 poena, 2 skoka i 1 asistencijom. Nemanja Dangubić je dodao 7, a Jović 6 poena i 5 skokova. Kod gostiju Voroncevič je bio sjajan sa 21 poenom i 5-9 za tri, a Džekson je imao 10 poena i 8 asistencija.

Ipak, Zvezda je uspela da zaustavi Teodosića (6 poena i 4 asistencije), kao i De Koloa (6 poena i 2 skoka).

Zvezda na pola sezone u Evroligi ima fantastičnih 7-8, dok je CSKA na čelu tabele pretrpeo tek treći poraz u sezoni.

Zvezda je nošena fantastičnim navijačnjem pune Kombank arene počela veoma agresivno, pa je i CSKA u prvih 120 sekundi delovao kao neki prethodni Zvezdini rivali.

Tajm-aut Itudisa na 6:0. Luka Mitrović je otvorio poenima preko Hrijape, a potom su poentirali Jović i Dangubić. Posle tajm-auta Zvezda je nastavila da blista, a trojku za 9:0 pogodio je Dženkins.

Usledila je nova kontra i koš Dangubića za 11:0, a posle četiri minuta Itudis je napravio atipičan potez i zamenio celu petorku, a CSKA je poentirao tek posle pet! minuta kada je trojku za 13:3 ubacio Teodosić.

Veoma raspoloženi Dangubić ubacio je trojku iz ćoška za 16:3, a CSKA je do poena došao preko Hajnsa pod košem - 16:7. Nije se međutim Zvezda pokolebala i nastavila je da gazi rivala.

Simonović je ubacio trojku iz prvog šuta za 23:9, a na drugoj strani je uzvratio Voroncevič za 25:14. Posle prvih deset minuta Zvezda je vodila sa 27:14, a utisak je da je prednost mogla da bude čak i ubedljivija.

Ipak, na samom startu drugoe deonice CSKA je pokazao svoju snagu. Za 80 sekundi ruski tim napravio je seriju 6-0, pa je Radonjić reagovao taj-autom.

Teodosić je ubacio trojku preko ruke Lazića za 31:27, a onda je važne poene postigao Gudurić u kontri - 34:27. Nisu crveno-beli popuštali iako su gosti zaigrali u punom kapacitetu.

Gudurić je iznudio nekoliko faulova, odbrana je bila na nivou, pa je Zvezda uspevala da održi kakvu-takvu prednost. U 17. minutu je bilo 38:30, a onda je publika pozdravila i jedan napad Moskovljana koji je istekao bez pravog rešenja.

Posle nešto mirnijeg perioda u finišu prvog dela Zvezda je ponovo dodala gas. Odbrana je naterala Moskovljane na nekoliko izgubljenih lopti, pa je posle poena Dženkinsa u 19. minutu bilo 46:32. Džekson je smanjio na 46:34, a Čerls Dženkins je sa linije slobodnih bacanja zaokružio neverovatno poluvreme Zvezde - 48:34.

Dženkins je ubacio 11, Dangubić i Simonović po 7, a Kuzmić 6 poena u prvih 20 minuta.